کاغذ دیواری

دکوراسیون اتاق گیم

دکوراسیون-اتاق-گیم

دکوراسیون اتاق گیم چیست ؟

در این مطلب سعی داریم در مورد دکوراسیون اتاق گیمر ، اتاق گیمینگ و بطور کلی اتاق بازی صحبت کنیم.همانطوری که از اسمش پیداست،ما میخواهیم به شما آموزش بدیم چطور یک فضای جذاب و دوست داشتی برای گیم ایجاد کنید.اتاق خودتون رو طوری دکور کنید تا بتونید بهتر گیم بازی کنید و بیشتر لذت ببرید.یعنی قبل از شروع گیم همه چیز را برای اون فضا آماده کنید.

اجزای دکوراسیون اتاق گیمینگ

دیوارها ، کف ، میز ، صندلی ، مبلمان ، کمد ، قفسه ها ، نورپردازی و وسایل گیم از مهممترین اجزای اتاق بازی هستند.ما در ادامه سعی داریم، در خصوص تک تک این اجزا برای شما توضیحاتی بنویسیم.تا بتوانید دکوراسیون اتاق گیم فوق العاده ای داشته باشید.پس با ما همراه باشید.

اجزای اصلی دکوراسیون اتاق بازی

دیوار های اتاق بازی

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده کردید.دیوارها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی اتاق گیمینگ دارند.برای دیوار پشت مانیتورها حتما از رنگ ، کاغذ دیواری و یا پوستر تیره ساده یا طرحدار استفاده نمایید.

کاغذ دیواری سفارشی

شما میتونید هر تصویر دلخواهی را برای چاپ کاغذ دیواری پوستری به ما سفارش دهید و آن تصویر را روی دیوار اتاقتان داشته باشید.این تصویر در دکوراسیون اتاق گیم میتواند، تصویر جدیدترین بازی باشد و یا شخصیت مورد علاقه شما و هر آنچه که شما میخواهید.شما مجاز به انتخاب هر رنگ و طرحی هستید.

در تصاویر بالا کاغذ دیواری سه بعدی طرح آجر استفاده شده و میتونه برای شما هم یک گزینه مناسب باشه.در ادامه در خصوص کف اتاق بازی هم برای شما مطالب جالبی رو نوشتم پس با ما همراه باشید.

کف دکوراسیون اتاق گیم

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید.استفاده از کف پارکت ، لمینت ، کفپوش پی وی سی و موکت برای دکوراسیون اتاق گیمر گزینه مناسبی هست.استفاده از طرح چوب طبیعی در کف میتواند بسیار هوشمندانه باشد.جذابیت بیشتری هم دارد.سعی کنید بین دیوار و کف اختلاف رنگ ایجاد کنید.اگر از کف روشن استفاده میکنید دیوارها را تیره و اگر از کف تیره استفاده میکنید دیوارها را روشن در نظر بگیرید.سعی کنید برای اینکه چشم شما دیرتر خسته شود،دیوار پشت مانیتور حتما تیره باشد.

فرنیش دکوراسیون اتاق گیمر

در این بخش با ارائه تصاویر زیر میخواهیم در مورد میز ، صندلی ، مبلمان ، کمد ، قفسه ها و نورپردازی اتاق گیمینگ اطلاعاتی را به شما ارائه نماییم.در مورد هر بخش به صورت مفصل توضیحاتی را ارائه دادیم.

میز اتاق گیم

دو نوع میز برای اتاق گیمینگ مورد استفاده قرار میگیرد.که بستگی به نوع گیم شما دارد.اگر با کامپیوتر بازی میکنید.از میزهای اداری یا میزهای مخصوص کامپیوتر استفاده نمایید.و اگر از کنسول های گیم استفاده میکنید از میزهای تلویزیون استفاده نمایید.در هر دو مورد حتما به میزان قد و فاصله استاندارد توجه نمایید.میز بر اساس قد و فاصله مانیتور از چشم براساس مقدار اینچ مانیتور محاسبه میشود.برای درک بهتر تصاویر را ورق بزنید.

صندلی و مبلمان اتاق گیمر

دو نوع صندلی و مبلمان برای دکوراسیون اتاق گیمر ها مورد استفاده قرار میگیرد.که بستگی به نوع گیم شما دارد.اگر با کامپیوتر بازی میکنید.از صندلی های اداری یا صندلی های مخصوص گیم و کامپیوتر استفاده نمایید.و اگر از کنسول های گیم استفاده میکنید میتوانید از مبلمان استفاده نمایید.در هر دو مورد حتما به میزان قد و فاصله استاندارد توجه نمایید.میز بر اساس قد و فاصله مانیتور از چشم براساس مقدار اینچ مانیتور محاسبه میشود.برای درک بهتر تصاویر را ورق بزنید.

کمد و قفسه های اتاق بازی

شما در دکوراسیون اتاق گیم باید کمد یا قفسه هایی برای قراردادن گیم ها و لوازم مربوطه داشته باشید.پس با استفاده از تصاویری که برای شما قرار دادیم و نیاز شخصی خود میتوانید با توجه به فضایی که دارید در این باره تصمیم بگیرید.پیشنهاد ما به شما داشتن بک سری شلف است.که کار شما را راه می اندازد.

نورپردازی دکوراسیون اتاق گیم

نورپردازی از اجزای اصلی هر دکوراسیونی است.نورپردازی اتاق گیمینگ میتواند جلوه ای زیبا را برای شما فراهم آورد.جلوه این شما و هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار دهد.پیشنهاد ما به شما،نوپردازی مخفی سقفی ، میز و قفسه هاست.که میتواند با تم اصلی دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.شما میتوانید از هر رنگی برای نورپردازی استفاده کنید.

استانداردهای اتاق بازی

کاغذ دیواری یا رنگ دیوار

در زیر سه تصویر برای شما قرار دادیم در تصویر اول نشان دادیم رنگ تیره یا کاغذ دیواری تیره رنگ می تواند باعث تغییر احساس شما نسبت به ابعاد اتاق شود.بطور مثال اگر در دیوارها و سقف از کاغذ دیواری روشن استفاده کنید.اتاق خیلی گسترده تر به نظر میرسد.اگر هم همه دیوار ها را تیره کنید.اتاق کوچکتر دیده میشود.و حالتهای دیگری که در عکس برای شما قرارداده ایم.میتوانید به درستی از کاغذ دیواری و یا رنگ برای دیوارها استفاده نمایید.

سیستم صوتی

در عکس دوم جایگزاری استاندارد سیستم صوتی را برای شما قرار دادیم.تا به راحتی بتوانید این چیدمان را انجام دهید.توجه داشته باشید.اگر به میزان موارد ذکر شده اجزای صوتی را ندارید!از اولویت جلو برای پر کردن اتاق استفاده کنید.یعنی اولویت اول جلویی ها بعد کناری ها و در آخر پشت سری ها هستند.لازم بذکر است برای دیوار ها نیز میتوانید از عایق صوتی آکوستیک استفاده نمایید.تا ضمن رعایت حال دیگران و عدم مزاحمت صوتی بتوانید اوقات گیم لذت بخشی را سپری نمایید.

تلویزیون

در عکس سوم جایگزاری استاندارد تلویزیون را برای شما قرار دادیم.تا به راحتی بتوانید این چیدمان را انجام دهید.توجه داشته باشید.رعایت موارد ذکر شده برای حفظ سلامت چشمان شما مفید است.پس در اجرای درست آن حتما دقت لازم را بعمل آورید.نکته مهم در این تصویر این است که شما بنا به اینچ تلویزیون خود باید فاصله صندلی یا مبلمان را بین مینیمم و ماکزیمم ذکر شده در تصویر قرار دهید.در غیر اینصورت با خارج شدن از محدوده مینیمم و ماکزیمم باعث آسیب به چشمانتان میشوید.لطفا جدی بگیرید.

4.1/5 ( 14 نظر )

نوشته های مرتبط