کاغذ دیواری

آموزش نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

آموزش-نحوه-انتخاب-کاغذ-دیواری-اتاق-خواب

اگر وارد این صفحه شده اید.قطعا به دنبال بک انتخاب درست و هوشمندانه هستید.ما در این مطلب قصد داریم.پیرامون نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب ، کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد ، کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر و کاغذ دیواری اتاق خواب کودک صحبت کنبم.پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ کاغذ دیواری

اولین نکته این است که اتاق خواب محل استراحت و آرامش است.پس این نکته را فراموش نکنید.شما نباید در کاغذ دیواری  از رنگ های تند و هیجان انگیز استفاده کنید بلکه باید از رنگ های آرام بخش،ملایم و روح نواز استفاده نمایید.

بایدها

 • از رنگ های کرم،آبی روشن،طوسی روشن،سفید،صورتی روشن و نظیر اینها در کاغذ دیواری استفاده کنید.کلا رنگهایی که در اتاق خواب استفاده میکنید باید آرام بخش باشند.

نبایدها

 • از رنگ های قرمز،نارنجی و سبز پررنگ و نظیر اینها در کاغذ دیواری استفاده نکنید.بطور کلی از رنگهایی که باعث ایجاد تشویش ذهن شما،استرس و هیجان در شما میشود.نباید در اتاق خواب استفاده نمایید.

طرح کاغذ دیواری

در انتخاب کاغذ دیواری شما ملزم به رعایت نکات بهداشت خواب هستید.بهداشت خواب یعنی فرآهم نمودن شرایط برای ایجاد بستر مناسب جهت خواب بهتر،آسایش و آرامش در محیط اتاق خواب پس به دو نکته ذیل توجه نمایید.

بایدها

 • اگر مایل به استفاده از کاغذ دیواری طرح دار در اتاق خواب هستید.حتما در قسمتی استفاده نمایید.که در زاویه دید محل استراحت شما نباشد.بطور مثال پشت تخت بهترین محل برای استفاده از کاغذ دیواری طرحدار در اتاق خواب است.روی دیوارهایی که در زاویه دید محل استراحت شما قرار دارند از کاغذ دیواری هایی با طرح های ساده و یا طرح های خلوت استفاده نمایید.در ضمن اگر بین طرح و ضمینه شما اختلاف رنگ نباشد و یا این اختلاف رنگ بسیار کم باشد.میتوانید به عنوان طرح ساده یا خلوت استفاده نمایید.

نبایدها

 • روی دیوارهایی که در زاویه دید محل استراحت شما قرار دارند به هیچ وجه از کاغذ دیواری های با طرح های شلوغ استفاده نکنید.از کاغذ دیواری هایی که بین طرح و ضمینه اختلاف رنگ بسیار دارند هم در دیوارهایی که در زاویه دید استراحت شما قرار دارند به هیچ وجه استفاده نکنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد

انتخاب کاغذ دیواری اتاق عروس و داماد اهمیت بالایی دارد.زیرا در ابتدای زندگی اتاق خواب محل آرامش و تقویت روابط احساسی و عاطفی زوجین هست.امروزه بر کسی پوشیده نیست که رنگها و طرح ها میتوانند در عواطف و احساسات تاثیرگذار باشند.پس این انتخاب میتواند حتی در تقویت و استحکام و پایداری روابطشان اثرگذار باشد.حال که اهمیت موضوع را دانستید حتما به مطالب ذیل توجه نمایید.

بایدها

 • از رنگ های روشن و آرامبخش و ملایم استفاده نمایید.مانند صورتی ملایم،آبی ملایم و کرم ملایم و از این قبیل رنگ ها باید استفاده نمایید.
 • شما مجاز به انتخاب یک کاغذ دیواری طرح دار(گلدار،داماسک،راه راه،مدرن و…) برای پشت تخت خواب هستید.
 • برای دیوارهای دیگر از با طرح خیلی سبک یا ساده و راه راه استفاده کنید.کاغذ هایی که اختلاف رنگ بین طرح و ضمینه کم باشد یا طرح و ضمینه همرنگ باشند هم میتواند گزینه بسیار مناسبی برای دیوارهایی باشند که در زاویه دید محل استراحت شما قرار دارند.

نبایدها

 • از رنگ های تیره و خشن مانند قرمزپرنگ،آبی پررنگ،مشکی و… پرهیز کنید.رنگ هایی که ذهن شما را دچار هیجان و استرس میکنند را نباید استفاده نمایید.
 • از طرح های خیلی شلوغ و پرهیاهو استفاده نکنید.اتاق خواب شما محل استراحت و آرامش شماست.این نکته را فراموش نکنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر

نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا آنها فقط ساعاتی در شبانه روز را کنار هم هستند و نیازمند آرامش و تقویت بنیان های عاطفی خود هستند شاید باورتان نشود اما این انتخاب میتواند حتی در تقویت این روابط و استحکام و پایداری آن تاثیرگذار باشد.امروزه بر کسی پوشیده نیست که رنگها و نقش ها در احساسات نقش آفرین هستند.کاغذ دیواری نیز یکی از مهمترین ارکان دکوراسیون داخلی بوده و میتواند تاثیر به سزایی داشته باشد.پس برای این انتخاب مهم به نکات ذیل توجه نمایید.

بایدها

 • از رنگ های روشن و آرامبخش و ملایم استفاده نمایید.مانند صورتی ملایم،آبی ملایم و کرم ملایم و از این طیف رنگ ها استفاده کنید.
 • شما مجاز به انتخاب یک کاغذ دیواری طرح دار(گلدار،داماسک،راه راه،مدرن و…) در پشت تخت خواب هستید.
 • برای دیوارهای دیگر از با طرح خیلی سبک یا ساده و راه راه استفاده کنید.طرح هایی که بین طرح و ضمینه اختلاف رنگ کمی دارند یا طرح با ضمینه یک رنگ است نیز میتواند گزینه مناسبی باشد.

نبایدها

 • از رنگ های تیره و خشن مانند قرمزپرنگ،آبی پررنگ،مشکی و از این قبیل رنگ ها پرهیز کنید.
 • از طرح های خیلی شلوغ و پرهیاهو استفاده نکنید.طرح ها نباید به گونه ای باشد که آرامش و استراحت شما را مختل نماید.اتاق خواب محل استراحت و آرامش شماست.این نکته را حتما مدنظر قرار دهید.

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک و نوجوان

به راحتی با رعایت نکات زیر کاغذ دیواری اتاق کودک و نوجوان را انتخاب کنید.

باید ها و نباید ها

 • کاغذ دیواری متناسب با شرایط سنی کودک یا نوجوان باشد.
 • هم خوانی بصری بین کاغذ دیواری ، پرده ، روتختی و مبلمان (تخت،کمد،میز،صندلی و مبل) ایجاد کنید.لازم نیست همه همرنگ هم باشند.اتفاقا بهتر است رنگ های متفاوتی باشند که با هم همخوانی دارند.
 • یک دیوار را طرح دار و دیوارهای دیگر را از طرح های ساده تر انتخاب کنید.
 • در زاویه دید کودک برای خواب حتما از طرح های ساده تر استفاده نمایید.
 • حتما از کاغذ دیواری هایی با قابلیت شستشو و آنتی باکتریال استفاده نمایید.
 • در بخشی که مخصوص بازی کودک است از کاغذ دیواری طرح دار و شلوغ و با رنگ های شاد استفاده نمایید.
 • بر مبنای مدت زمانی که میخواهید این کاغذ دیواری در اتاق کودک یا نوجوان شما باشد انتخاب کنید.بطور مثال اگر قرار هست از نوزادی تا پایان دوران کودکی آن را تغییر ندهید حتما این نکته را در انتخاب خود لحاظ کنید.
توجه کنید

ما در یک صفحه بصورت کامل و دقیق در خصوص آموزش نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب کودک برای شما توضیح داده ایم.نمونه عکس های زیادی را با توضیحات دقیق برایتان قرار دادیم تا یک انتخاب اصولی و آگانه داشته باشید.برای اطلاعات بیشتر کافی است اینجا کلیک کنید.

در آخر،ما در کلینیک ساختمانی اسپرلوس سعی داریم.با مشاوره دقیق و ارائه محصولات به روز و با کیفیت شما را با نحوه انتخاب کاغذ های دیواری اتاق خواب آشنا نماییم.تا یک خرید درست و اصولی داشته باشید.بتوانید دکوراسیون فوق العاده زیبا و اصولی را در محیط پیرامون خود لمس نمایید.هدف ما فقط جلب رضایت شماست و امیدواریم از مطالب و محتوی سایت ما بهره کافی را برده باشید.اسپرلوس گامی نو در فضای کار و زندگی شماست.

 

0/5

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *