کاغذ دیواری

آموزش نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

آموزش نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک علاوه بر اینکه خیلی پر اهمیت و مهم است اما اصلا کار دشواری نیست و فقط با دانستن یک سری نکات ساده میتوانید انتخاب درست و دقیقی برای کاغذ دیواری بچه گانه داشته باشید.

مقدمه

ما در این نوشته سعی داریم در خصوص نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک ، کاغذ دیواری اتاق نوجوان ، کاغذ دیواری بچه گانه و کاغذ دیواری پسرانه و کاغذ دیواری دخترانه اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم تا خیلی راحت تر بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

مشتریان ما

مشتریان ما در طی این سالها با مشاوره معماران دکوراسیون داخلی اسپرلوس ، انتخاب های خوبی داشته اند و با رعایت نکات ذیل از انتخاب خود اعلام رضایت نمودند.ما علاوه بر رعایت نکات دکوراسیون داخلی ، خود را ملزم دانسته ایم تا با استفاده از روانشناسی رنگ ویژه کودک و نوجوان و رعایت نکات بهداشت روانی کودکان و نوجوانان و رعایت نکات مهم در خصوص بهداشت خواب ، بهترین ها را برای اتاق کودک و نوجوان گردآوری و به شما معرفی نماییم.

منابع ما

با توجه به مقالات تایید شده سن نوزادی یا خردسالی از بدو تولد تا 3 سالگی و سن کودکی از 3 الی 11 سالگی و سن نوجوانی از 11 الی 18 سالگی تعریف میگردد و با توجه به شکل گیری میزان بالایی از شخصیت افراد در سنین کودکی و نوجوانی این موضوع اهمیت بالایی پیدا میکند که فرزند ما در چه محیطی رشد میکند و آیا دکوراسیون داخلی اتاق کودک ما از استانداردهای لازم برخوردار است یا خیر؟

نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک اولین نکته ای که به ذهن میرسد این هست که از رنگ و یا کارتون مورد علاقه کودک ایده گرفت.اما این مساله را در نظر داشته باشید که کارتن ها ممکن است در یک رده سنی خاص و یا یک دوره زمانی خاص زیبا و مناسب باشند و با گذر زمان این جذابیت از بین برود.پس با توجه به دوام و عمر طولانی کاغذ دیواری بهتر است کاغذ دیواری اتاق کودک یا کاغذ دیواری اتاق نوجوان طوری انتخاب شود تا در تمام دوران کودکی یا نوجوانی به روز زیبا و مناسب باشد.

اولین گام در انتخاب کاغذ دیواری بچه گانه ، رنگ کاغذ دیواری است.همانطور که میدانید رنگ کاغذ دیواری پسرانه و رنگ کاغذ دیواری دخترانه متفاوت است و براساس جنسیت کودک یا نوجوان میتواند رنگ بندی متفاوت باشد.در ضمن میتوان از رنگ های خنثی نیز برای اتاق های مشترک استفاده نمود.

کاغذ دیواری پسرانه

رنگ مناسب برای کودکان و نوجوانان پسر : آبی روشن ، آبی تیره ، سرمه ای ، خاکستری ، طلایی مات و کمرنگ ، سبز ، زیتونی ، قرمز ، نارنجی ، زرد ، کرم قهوه ای و مشکی

کاغذ دیواری دخترانه

رنگ مناسب برای کودکان و نوجوانان دختر : انواع صورتی ، نارنجی ، زرد ، سبز لیمویی ، آبی و سبز خیلی روشن و ملایم ، بژ ، خاکستری ، قهوه ای ، بنفش و مشکی

توضیحات تصویر

قرار دادن این تصاویر برای آشنایی شما با رنگ های مناسب و الهام گرفتن از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری اتاق کودک  است.همانطور که در مطالب بالا گفته شد اولین گام انتخاب رنگ ضمینه متناسب با جنسیت کودک میباشد و در ادامه در خصوص طرح و ترکیب طرح مطالب بسیار مهمی را خواهیم گفت پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.نکته حائز اهمیت در این تصویر کاغذ دیواری پسرانه این است که در دیوار اصلی از کاغذ دیواری طرحدار تکرار شونده با ضمینه رنگ سفید و طرح آبی و کرم قهوه ای استفاده شده است و در میانه دیوار از کاغذ دیواری نواری با ضمینه سفید و طرح موج آبی دریا و قایق و اردک و در قسمت پایین نوار میانی از یک طرح راه راه قهوه ای بصورت ترکیبی به عنوان کاغذ دیواری مکمل استفاده شده و انتخاب کاملا اصولی و هوشمندانه ای است.

مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 28055-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 28055B-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 58055-مشاهده محصول

توضیحات تصویر

قرار دادن این تصاویر برای آشنایی شما با رنگ های مناسب و الهام گرفتن از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری اتاق کودک  است.همانطور که در مطالب بالا گفته شد اولین گام انتخاب رنگ ضمینه متناسب با جنسیت کودک میباشد و در ادامه در خصوص طرح و ترکیب طرح مطالب بسیار مهمی را خواهیم گفت پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.نکته حائز اهمیت در این تصویر کاغذ دیواری پسرانه این است که در دیوار اصلی از کاغذ دیواری راه راه با ضمینه رنگ سفید و خطوط قهوه ای بژ استفاده شده است و در میانه دیوار از کاغذ دیواری نواری با ضمینه سفید و طرح کارتونی خرسی در قسمت پایین نوار میانی از یک طرح راه راه قهوه ای بژ بصورت ترکیبی به عنوان کاغذ دیواری مکمل استفاده شده و انتخاب کاملا اصولی و هوشمندانه ای است.کاغذ دیواری راه راه ارتفاع سقف را بلندتر نشان میدهد و حس بزرگتر بودن فضا را القا میکند.

مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 53055-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 48055B-مشاهده محصول

توضیحات تصویر

قرار دادن این تصاویر برای آشنایی شما با رنگ های مناسب و الهام گرفتن از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری اتاق کودک  است.همانطور که در مطالب بالا گفته شد اولین گام انتخاب رنگ ضمینه متناسب با جنسیت کودک میباشد و در ادامه در خصوص طرح و ترکیب طرح مطالب بسیار مهمی را خواهیم گفت پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.نکته حائز اهمیت در این تصویر کاغذ دیواری دخترانه این است که در دیوار اصلی از کاغذ دیواری طرحدار تکرار شونده با ضمینه رنگ صورتی و طرح بژ استفاده شده است و در دیوار مجاور از کاغذ دیواری با ضمینه سفید و طرح های قلب صورتی رنگ به عنوان کاغذ دیواری مکمل استفاده شده و انتخاب کاملا اصولی و هوشمندانه است.

مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 36055-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 79055-مشاهده محصول

توضیحات تصویر

قرار دادن این تصاویر برای آشنایی شما با رنگ های مناسب و الهام گرفتن از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری اتاق کودک  است.همانطور که در مطالب بالا گفته شد اولین گام انتخاب رنگ ضمینه متناسب با جنسیت کودک میباشد و در ادامه در خصوص طرح و ترکیب طرح مطالب بسیار مهمی را خواهیم گفت پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.نکته حائز اهمیت در این تصویر کاغذ دیواری دخترانه این است که در دیوار اصلی از کاغذ دیواری طرح مربعی با ضمینه رنگ صورتی و خطوط سفید استفاده شده است و در میانه دیوار از کاغذ دیواری نواری با ضمینه قهوه ای و طرح خانواده کارتونی خرس ها و در قسمت پایین نوار میانی از یک طرح راه راه صورتی بصورت ترکیبی به عنوان کاغذ دیواری مکمل استفاده شده و انتخاب کاملا اصولی و هوشمندانه ای است.

مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 84055-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 43055B-مشاهده محصول

کاغذ دیواری کودک آلبوم تلما2 کد 52055-مشاهده محصول

کاغذ دیواری پسرانه

یکی از نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری پسرانه استفاده از علایق کودک یا نوجوان میباشد بطور مثال اسباب بازی مورد علاقه کودک شما ، شخصیت کارتون مورد علاقه او و یا لباس مورد علاقه اش چه رنگی است؟ با این دیدگاه شما میتوانید رنگ قالب طرح کاغذ دیواری اتاق کودک را بیابید.

و حالا به راحتی با رعایت نکات زیر کاغذ دیواری اتاق کودک یا کاغذ دیواری اتاق نوجوان را انتخاب کنید.

نکات مهم :

  1. کاغذ دیواری متناسب با شرایط سنی کودک یا نوجوان باشد.
  2. هم خوانی بصری بین کاغذ دیواری ، پرده ، روتختی و مبلمان (تخت،کمد،میز،صندلی و مبل) ایجاد کنید.
  3. یک دیوار را طرح دار و دیوارهای دیگر را از طرح های ساده تر انتخاب کنید.
  4. در زاویه دید کودک برای خواب حتما از طرح های ساده تر استفاده نمایید.
  5. حتما از کاغذ دیواری هایی با قابلیت شستشو و آنتی باکتریال استفاده نمایید.
  6. در بخشی که مخصوص بازی کودک است از کاغذ دیواری طرح دار و شلوغ و با رنگ های شاد استفاده نمایید.
  7. بر مبنای مدت زمانی که میخواهید این کاغذ دیواری در اتاق کودک یا نوجوان شما باشد انتخاب کنید.بطور مثال اگر قرار هست از نوزادی تا پایان دوران کودکی آن را تغییر ندهید حتما این نکته را در انتخاب خود لحاظ کنید.

روانشناسی رنگ کودک و نوجوان

رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی در کاغذدیواری اتاق کودک باعث کمتر شدن تنش و کند تر شدن ضربان قلب و تنفس کودک میشود و این امر آرامبخش است و بطور کلی هر رنگ دارای اثر هیجانی و عاطفی میباشد.

رنگ قرمز

استفاده از رنگ قرمز در کاغذدیواری بچه گانه اثر محرک و تحریک پذیری و عمل گرایی را دارد و استفاده بیش از حد از رنگ بنفش که ترکیب رنگ آبی و قرمز است میتواند اضطراب زا باشد.

رنگ زرد و پرتقالی

رنگ زرد معادل نور، خوشحالی و خوش بینی میباشد و به منزله درخشش و گشایش محسوب می‌شود اما استفاده افراطی از آن باعث آزادسازی تنش های درونی میشود.رنگ سبز باعث آرامش،اعتماد و پایداری و سرسختی است و رنگ پرتقالی در کاغذ دیواری اتاق نوجوان میل به موفقیت و نشاط را افزایش میدهد.

رنگ صورتی

رنگ صورتی نیز نماد عطوفت ، ملایمت و صلح است.

رنگ سیاه

استفاده بیش از حد از رنگ سیاه در کاغذ دیواری مبین غمگینی و ناامیدی میشود.

بهداشت روانی کودک و نوجوان

اتاق کودک یا نوجوان باید پر نور ، روشن و دارای کاغذدیواری ،پرده و موکت یا فرش البته جنس این موارد هم مهم هست و باید قابل شستشو، آنتی باکتریال و ضد حساسیت باشند.رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک همانطور که پیش تر گفته شد از اهمیت بالایی برخوردار است و سعی شود از رنگ های روشن و ملایم با رعایت اصول استاندارد استفاده شود.رعایت همین نکات ساده میتواند در بهداشت روانی اتاق کودک اثر به سزایی داشته باشد.

بهداشت خواب کودک و نوجوان

توجه داشته باشید در دکوراسیون اتاق کودک تقسیم بندی بخش های مختلف اتاق کودک اهمیت بالایی دارد،بطور مثال بخشی از اتاق محل بازی کودک است و بخشی محل خواب و استراحت، پس توصیه میشود در بخشی که محل بازی است از طرح های شلوغ با رنگ های شاد برای کاغذ دیواری اتاق کودک استفاده نماییم و در بخشی که محل خواب و استراحت کودک است از طرح های ساده با رنگ های ساده برای کاغذ دیواری بچگانه و یا کاغذ دیواری اتاق نوجوان استفاده نمایید بصورتی که در زاویه دید کودک یا نوجوان در زمان استراحت شلوغی وجود نداشته باشد.

اهمیت دکوراسیون داخلی در شکل گیری شخصیت

در دوران کودکی بچه‌ها عاشق رنگ های گرم و شاد و پررنگ هستند و این رنگ ها باعث بروز خلاقیت در آنها میشود. وجود تصاویر و شگل های تکرار شونده روی دیوار‌های اتاق می تواند تخیلات کودکان و نوجوانان را فعال کند و به رویاهای آنها رنگ و هویت تازه ای بدهد پس بنابراین در شکل گیری شخصیت کودک و نوجوان هم تاثیر گذار خواهد بود ، این درحالی است که متاسفانه اکثر پدر و مادرها ترجیح دارند اتاق کودکان و نوجوانان را با رنگ های شیمیایی ملایم و دیوارهایی خالی از طرح و تصاویر تزئین نمایند.این خلاء را به راحتی میتوان با کاغذ دیواری اتاق کودک و کاغذ دیواری اتاق نوجوان پر کرد.

کاغذ دیواری اتاق کودک

توصیه می شود کاغذ دیواری پسرانه و کاغذ دیواری دخترانه و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی اتاق کودک یا نوجوان خیلی بیش از حد شلوغ نباشد تا بچه ها به نظم بیشتر عادت کنند و از آنجا که نظافت و پاکیزگی در اتاق کودک اهمیت بالایی دارد در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک ، ملافه ، پرده  و فرش و موکت کف اتاق دقت لازم را بعمل آورید تا از جنس هایی تهیه شود که به راحتی قابل تمیز شدن باشد.

نورپردازی کاغذ دیواری

نورپردازی کاغذ دیواری اتاق نوجوان یا کودک اهمیت بسیاری دارد بنابراین علاوه‌بر نور طبیعی و لوستر اصلی ، یک منبع کم نورتر برای مطالعه در نظر گرفته شود. یا یک چراغ خواب در اتاق کودک یا نوجوان باشد تا خدایی نکرده اگر در هنگام خواب و تاریکی ترسید در دسترس او باشد و بتواند آن را روشن کند و حتما توجه نمایید نور اتاق کودک یا نوجوان باید ملایم باشد یا می توانید از نورهای غیر مستقیم استفاده کنید.

اگر به کودک تان اجازه دهید که کاغذدیواری بچه گانه و دیگر وسایل اتاقش را خودش انتخاب کند و در چیدمان اتاق کمک کند به او روحیه استقلال طلبی را هدیه نموده اید.

کاغذ دیواری دخترانه