کاغذ دیواری

آموزش نصب کاغذ دیواری

آموزش-نصب-کاغذ-دیواری

آموزش نصب کاغذ دیواری

آموزش نصب کاغذ دیواری به شما کمک میکند.تا با دنبال کردن گام به گام مراحل نصب بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.شما میتوانید کاغذ دیواری یک واحد آپارتمان متوسط را در یک روز نصب نمایید.

نصب کاغذ دیواری اصلا کار دشواری نیست و شما به آسانی میتوانید این کار را انجام دهید فقط کافی است ابتدا ملزومات لازم برای نصب کاغذ دیواری را تهیه نمایید و سپس با پیروی از مراحل ذکر شده در ذیل این کار را با کمی حوصله و دقت انجام دهید.

لازم بذکر است نصب کاغذ دیواری علاوه بر آنکه کثیف کاری ندارد،در مدت کوتاهی انجام میشود و چسب کاغذ دیواری که پایه آب دارد نه تنها بوی بد رنگ را ندارد.به سرعت خشک میشود.

اقلام لازم نصب کاغذ دیواری را بخرید

شما به راحتی با مراجعه به صفحه کاغذ دیواری فروشگاه اینترنتی اسپرلوس میتوانید بصورت اینترنتی اقدام به خرید آسان کاغذ دیواری و ملزومات نصب نمایید.ما در ادامه در خصوص این ملزومات و آموزش نصب کاغذ دیواری به شما توضیحاتی داده ایم تا بیشتر آشنا شوید.

دقت داشته باشید بهتر است برای نصب نیز حتما از یک نفر کنار خود کمک بگیرید و این کار را دو نفره انجام دهید.در اینصورت نصب رول های بزرگ و چسب زدن و برش ها و هماهنگ کردن نقوش با هم به راحتی و با خطای کمتری صورت میپذیرد.

ملزومات نصب کاغذ دیواری

شما برای نصب به ملزومات ذکر شده در ذیل نیازمندید.

اقلام مورد نیاز نصب کاغذ دیواری

 • رول های کاغذ دیواری
 • چسب مخصوص کاغذ دیواری
 • ظرف و غلطک چسب
 • کاردک یا غلطک نصب
 • کاتر یا تیغ تیز
 • دستمال تمیز
 • متر

شما این موارد را به راحتی با مراجعه به صفحه کاغذ دیواری و بخش ملزومات نصب میتوانید تهیه نمایید.

آموزش-نصب-کاغذ-دیواری

رول های کاغذ دیواری

ظرف چسب و غلطک چسب

دستمال تمیز

کاردک یا غلطک نصب

کاتر یا تیغ تیز

متر

چسب مخصوص کاغذ دیواری

گام به گام آموزش نصب کاغذ دیواری

پس از تهیه ملزومات نصب با ما همراه باشید.مراحل گام به گام آموزش نصب کاغذ دیواری را دنبال نمایید.با کمی دقت و حوصله و دنبال کردن درست مراحل ذیل خیلی راحت این کار انجام میشود.پس با ما همراه باشید.

آموزش نصب کاغذ دیواری

گام اول

ابتدا سطح دیوار را با استفاده از سمباده صاف نمایید.سپس آب و چسب را مخلوط نمایید.سطح دیوار را با غلطک چسب بزنید و اجازه دهید کمی خشک شود.سطح دیوار که کمی خشک شد زمان نصب فرا رسیده است.

نکته مهم

توجه داشته باشید اگر دیوار شما دارای ترک یا خوردگی باشد حتما باید با استفاده از یک بتونه آماده و کاردک بتونه کاری،اقدام به صاف کردن این سطوح نمایید.ترک ها را ابتدا با لبه کاردک باز کنید و بتونه را لبه کاردک بگذارید و روی محل های مورد نظر بکشید تا صاف شوند.

صبر کنید تا خشک شود،سپس سمباده بکشید و مراحل گام اول را ادامه دهید.بهتر است از چسب کاغذ دیواری آلمانی استفاده نمایید.توجه داشته باشید میزان مورد نیاز چسب کاغذ دیواری برای هر رول کاغذ دیواری 25 گرم چسب کاغذ دیواری قبل از حل کردن در آب است.یعنی با یک بسته 250 گرمی چسب کاغذ دیواری میتوانید حداقل 10 رول کاغذ دیواری نصب نمایید.

گام دوم

کاغذ ها را روی زمین یا میز پهن نمایید و نقوش را کنار هم منظم کنید.سپس 5 الی 10 سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش بزنید.بعد بصورت یک دست پشت کاغذ ها را با غلطک چسب بزنید.لازم بذکر است برای برش میتوانید از قیچی یا کاتر استفاده نمایید.

نکته مهم

جهت مرتب کردن نقوش کاغذ دیواری حتما به این نکته توجه نمایید که همانطوری که میخواهید کاغذ روی دیوار نصب گردد.این مرتب کردن را انجام دهید.اگر بازشو مانند درب یا پنجره دارید نیز به همان اندازه ای که میخواهید در بالا،پایین یا کناره ها نصب نمایید به میزان 5 الی 10 سانت بیشتر برش بزنید.پس از نصب و مرتب کردن طرح ها کنار هم،اضافه ها را با تیغ ببرید.

گام سوم

برای شروع بهتر است از گوشه دیوار و از بالا به پایین آغاز کنید و به همان ترتیبی که نقوش را در هنگام برش کنار هم قرار داده بودید.نصب نمایید.نصب اولین لاین خیلی مهم است سعی کنید کاملا صاف و منظم نصب نمایید.الباقی لاین ها هم بر اساس اولین لاین نصب خواهند شد.

نکته مهم

اگر در نصب اولین لاین دقت لازم را نداشته باشید.در ادامه کار نصب همه کاغذ ها بر همان منوال کج نصب خواهند شد.پس حتما دقت لازم را در نصب اولین لاین داشته باشید.خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج

گام چهارم

حالا باید حباب ها را با یک کاردک یا غلطک مخصوص بگیرید.به آرامی از بالا به پایین و کناره ها حباب ها را خارج کنید.سپس لاین بعدی را نصب نمایید و همین روند را ادامه دهید.به خاطر داشته باشید شما حدود 10 الی 20 دقیقه زمان دارید تا تمامی لاین های چسب خورده کاغذ را نصب نمایید.پس همه را یکجا چسب نزنید.

نکته مهم

فقط کافیست حباب های بزرگ را خارج نمایید.توجه داشته باشید برخی از حباب های کوچک پس از خشک شدن خود به خود از بین میروند پس نگران آنها نباشید.

در هنگام تخیله حباب ها توجه داشته باشید با کاردک به کاغذ دیواری آسیب نزنید.چون معمولا لبه های کاردک ها تیز هستند و ممکن است به کاغذ دیواری آسیب برساند.پس این کار را به آرامی و با حوصله و دقت لازم انجام نمایید.

گام پنجم

پس از نصب حالا به کمک کاردک و تیغ لبه های اضافی کاغذ دیواری ها را ببرید و با یک دستمال تمیز اضافات چسب ها را از روی کاغذ ها پاک نمایید.بخاطر داشته باشید در طول مدت نصب باید دست شما تمیز باشد تا مبادا این کثیفی در درزها و کاغذها خود نمایی کند.

نکته مهم

برای بریدن اضافات کاغذ دیواری از یک کاردک کمک بگیرید.با کاردک مثل تصویر لبه را بگیرید و با تیغ ببرید.توجه نمایید تیغ شما باید تیز باشد و صاف و بادقت این برش ها را انجام دهید.

گام ششم

کار تمام است.حتما اضافات کاغذ ها را نگه دارید تا در صورت آسیب به بخشی بتوانید آن قسمت را ترمیم نمایید.حالا یک لیوان چای گرم روی یک صندلی راحت کنار کاغذ دیواری های جدید بنوشید و از دکوراسیون جدیدتان لذت ببرید.

نکته مهم

اضافات کاغذ دیواری را به همان صورت اولیه لول کنید و داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.در جایی نگه دارید که باعث له شدن کاغذ ها نشود.از آنجایی که عمر کاغذ دیواری ها طولانی است.این تکه ها میتواند برای ترمیم بخش هایی که ممکن است آسیب ببینند مورد استفاده قرار گیرد.

از اینکه با ما در بخش مقدماتی آموزش نصب کاغذ دیواری همراه بودید خوشحالیم و امیدواریم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشد.شما میتوانید دیگر مطالب ما را در بخش آموزش دنبال کنید و یک دکوراسیون زیبا را برای خودتان بسازید.اسپرلوس گامی نو در فضای کار و زندگی شماست.

5/5

نوشته های مرتبط

2 نظر در “آموزش نصب کاغذ دیواری

 1. طاها گفت:

  سلام مطلبتون جالب بود بابا این طرح صیانت دیگه چه فیلمی هست تا دیدین مردم یکم از فضای مجازی دارن کسب درآمد میکنن جلوش رو گرفتن آقای مسئول محترم الان مردم برای لوله بازکنی هم اینترنتی درخواست میدن بعد شما به فکر مسدود کردنش هستی ؟ دوست دارین برگریدم به زمان قدیم و برای همه چی مثل لوله بازکنی برچسب درست کنیم و به درو دیوار بزنیم اینجوری بهتر هم هست 🙁

  1. meysammaddah گفت:

   سلام نگران نباشید درست میشه به امید خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *