کاغذ دیواری

به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم ؟

به-جای-کاغذ-دیواری-از-چی-استفاده-کنیم-؟

به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم ؟

بطور کلی شما برای پوشش دیوار چند گزینه رایج را میتوانید انتخاب کنید.

رنگ در دونوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو وجود دارد و رایج ترین مورد به جای کاغذ دیواری می باشد.نوع قابل شستشو علاوه بر بو،کثیف کاری هنگام اجرا و پر خطر بودن مواد شیمیایی آن برای سلامتی و بویژه ریه انسان،عمر کوتاهی دارد.با نشست ساختمان و گذر زمان ترک می خورد.با کوچکترین ضربه،آسیب میبیند.پس از چند بار شستشو مخدوش و کدر میشود.در نوع غیر قابل شستشو که دیگر هیچ… رنگ های اکرولیک عمر مفید یک ساله دارند.نقاشی و پتینه هم نیز همین مشکلات را دارند.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری هیچ کدام از مشکلات رنگ را ندارد.نصب آسان در چند ساعت،بدون بو و کثیف کاری در هنگام اجرا و بدون هیچ خطری برای سلامتی شما،ترک نمی خورد،پوسته نمی شود،مقاوم در برابر نور و ضربه است.قابلیت شستشوی کاغذ دیواری به این صورت است که پس از هر بار شستشو کاملا نو می شود.عمر مفید کاغذ دیواری بر اساس کیفیتی که خریداری می کنید،حداقل 10 سال است و در انواع با کیفیت بالا نیز حتی تا 40 سال عمر مفید دارند.اگر انواع طرحدار آن خوشتان نمی آید،از کاغذ دیواری ساده یا کاغذ دیواری تک رنگ استفاده کنید.دید بصری این کاغذ ها همانند رنگ میباشد.

تا اینجای کار کمی با جواب سوال خودتان که به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم ؟ رسیده اید.در ادامه دیگر مصالح دیوار را مورد بررسی قرار میدهیم و در خصوص بعد اقتصادی هر یک نیز بحث خواهیم داشت.تا اینجا قیمت کاغذ دیواری کمی بیشتر از رنگ روغن است اما این قیمت در طول عمر مفید این دو صرفه اقتصادی را با کاغذ دیواری میداند.

ارزانتر پوشش برای دیوار همین دو گزینه ای است که ذکر شد.رنگ و کاغذ دیواری اقتصادی ترین پوشش برای دیوار ساختمان شماست.اما اگر به دنبال آن هستید که بیشتر هزینه کنید.دو گزینه دیگر در ذیل را برای شما قرار دادیم و بصورت خلاصه برایتان توضیح داده ایم.امیدواریم با مطالعه این مطلب به پاسخ سوال خودتان به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم ؟ برسید.

دیوارپوش

دیوارپوش ها انواع مختلفی دارند و از جنس های مختلفی هستند.در بازار انواع طرح و جنس آن موجود می باشد.قیمت آنها کمی بالاتر از رنگ و کاغذ دیواری است.طول عمر کمتری هم دارند.البته هر سلیقه ای را هم پوشش نمی دهند.طرح های آنها هم بیشتر آجری،چوبی،سه بعدی هندسی و از این قبیل طرح هاست که بیشتر کاربرد اداری و تجاری دارند.نصب آنها هم آسان است و بصورت کلیک یا با چسب به دیوار میچسبند.

سنگ و سرامیک

سنگ و سرامیک مقاومت بالا و طول عمر بسیار بالایی دارند.اما نصب آنها فاجعه است.اگر به دنبال یک بنایی تمام عیار و طولانی با صرف هزینه بسیار بالا هستید.میتواند یک گزینه باشد.اما باز هم برای دیوار فضای مسکونی اصلا مناسب نیستند.اما برای فضاهای اداری و تجاری یک گزینه معقول به حساب می آیند.چون در بین همه موارد ذکر شده از طول عمر بالاتری برخوردارند.

با اطلاعاتی که به شما دادیم،حالا میتوانید به راحتی پاسخ دهید.به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم ؟ اگر جواب شما هم کاغذ دیواری است و می خواهید در مورد کاغذ دیواری بیشتر بدانید.اینجا کلیک کنید.اگر هم میخواهید یک راست برای خرید وارد بزرگترین فروشگاه  اینترنتی کاغذ دیواری شوید.اینجا کلیک کنید.

 

5/5

نوشته های مرتبط